5.XRAY Nosram Challenge - Čelákovice 4.6.2011

05.06.2011 10:58

Po dvou týdnech se mi opět naskytla možnost účastnit se dalšího závodu. Vzhledem k poloze dráhy v Čelákovicích, kterou mám kousek od baráku a výborné předpovědi ohledně počasí, nebylo nic, co by mě odradilo od příjemně stráveného dne. Do areálu jsem přijel v 7:00 a depo se plnilo. Byl jsem hlavně zvědavý, jestli se grip oproti předchozímu závodu alespoň trochu změnil. Jezdilo se zde již několik závodů, hlavně aut se spalovacím motorem a také v měřítku 1:5. A bylo to znát. Stopa již začíná být pogumována a i auta seděla velice dobře. Nevím tedy jak ostatní, ale já neměl problém s gripem a auto fungovalo.

Oproti prvnímu závodu, který se zde jel, se dnes jezdilo v opačném směru (ve směru hodinových ručiček). Ze začátku to chtělo si najít ideální nájezdy do jednotlivých zatáček, ale pak už to šlo vše jak po másle. Stopa jak jsem již psal měla dostatek gripu. Mimo stopu to bylo horší a když jse auto dostalo ven ze stopy, chvíli to trvalo než se pneu očistili a pak vše fungovalo jak mělo.

Kvalifikace a i finálové jízdy proběhli bez sebemenších problémů, zdržování a konfliktů a tedy každý si mohl tento den užít na plno. Oproti prvnímu závodu jsem si ale povšiml toho, že mnohem více jezdců demontovalo své auto při jízdě po nárazu do betonových mantinelů. Ty jsou tedy na této dráze hodně tvrdé a téměř nic neodpouštějí. Spotřeba dílů byla docela velká. Robert Earwig měl doslova "štípací" den. Vypadá to tak, že tento směr jízdy některým moc nesedí. Já také radši jezdím v protisměru řučiček.

Jedinou změnou bylo, že se nejela kategorie se spalovacími motory. Já jel jako již tradičně ve STOCKU a podařilo se mi kvalifikovat na čtvrtou pozici ve finále A. V první finálové jizdě jsem dojel třetí a to bylo pro tento den vše. Pak už to šlo z kopce. Druhá pro mne skončila hned na krátce po startu. Auto přestalo fungovat a nejelo jak má. Ve třetím kole jsem tedy odstoupil, protože to nemělo smysl se trápit až do konce časové limitu. Výsledný efekt by byl stejný - poslední při dojezdu. Problém byl hned po sundání karoserie jasný. Zadní řemínek nedisponoval ani jedním zubem. Mezi jízdami bylo dostatek času a tak jsem řemen vyměnil. Tady však svou hloupostí jsem pro mne z nepochopitelných důvodů nevyměnil řemeničku a tak v poslední finálové jízdě to dopadlo stejně. Auto asi ve druhém kole přestalo fungovat a bylo jasné, že zadní náhon nefunguje. Nicméně jsem se rozhodl udržet co nejlepší pozici a podařilo se mi dojet na čtvrtém místě. No a co to bylo tentokrát? Správně - řeminička byla bez zubů.

Kažodpádně když shrnu tento závod, tak z mé strany nemám nic, co bych vytknul. Spousta pěkných soubojů ve všech skupinách a kategoriích a příjemné počasí. Jediné co trochu zkazilo dokonalost dne, je fakt, že nefungoval bufet i přes to, že byl slíben jeho provoz. To však pořadatel nemohl asi nijak ovlivnit. Naštěstí hospoda, pizza a potraviny jsou pouze kousek od areálu a tedy byla možnost si dojít něco koupit.

Tak tedy nashledanou při příštím závodu.

Fotogalerie ze sobotnoho závodu v čelákovicích zde.