2.žávod v Náchodě 11.9.2011

12.09.2011 20:19

V neděli 11.9.2011 se jel druhhý závod na zcela nové dráze v Náchodě. První závod se velice povedl a bylo mi líto, že jsem se nemohl účastnit. Když na webu pořadatel RCA TRUTNOV zvěřejnil informaci o termínu druhého závodu, nemohl jsem se dočkat. Předpověď počasí slibovala hezké počasí a tak nic nebránilo sbalit věci a vydat se směr Náchod.

Když jsem dorazil na dráhu, tak hodně jezdců již bylo u svých stolů a pořád přicházeli další. Někteří piloti přijeli na dráhu již v sobotu odpoledne, aby měli možnost trénovat. Areál a prostředí jak dráhy, tak i zázemí je velice hezké a je vidět kus dobře odvedené práce. Jako při prvním závodu, i dnes se dráha cukrovala. Vybalil jsem tedy vše potřebné a dal si malou snídani, v podobě výborných koláčků, které byli k dispici v místním bufetu. Ranní tréninky probíhali do 8:45 hod a pak hned následovala ranní rozprava k závodu. Sešlo se nás celkem 59 ve všech kategoriích. Samotný závod začal krátce po deváté a jako první vyjeli jezdci kategorie Hobby.

Ve všech kategoriích se bylo na co koukat. Asi největší podívanou nabízela nejsilnější kategorie MODIFIED, kde o perfektní podívanou se starali jezdecké jména jako Grof, Kořínek, Blahovský, Hola a spousta dalších. Samozřejmě i v kategorii PRO-STOCK to bylo docela napínavé. Favoritů na stupně nejvyšší bylo víc, ale na bednu mohou pouze nejlepší tři. I tady se o to pokoušeli jména jako, Kuba Mrázek, Jirka Opl, Roman Roubíček, Jirka Svoboda, Jirka Kolman a další. Kvalifikace se jeli celkem čtyry kolá na 5 minut a pak po krátké přestávce tři finálovky na 6 minut. Skutečně perfektní podívaná. Nejnapínavější bylo však finále A kategorie Modified, kde Petr Grof, Martin Kořínek a Michal Blahovský, předváděli nezkutečně nádhernou a napínavou jízdu až do poslední chvíle. Nakonec se z vítězství radoval Petr, kterému dnes dráha asi sedla nejépe.

Konečné výsledky všech kategoriích jsou k dispozici na stránkách pořadatele tady pouze tři nejlepší ze všech kategorii.

Modified:   1. Petr Grof, 2. Martin Kořínek, 3. Michal Blahovský
Pro Stock:  1. Kuba Mrázek, 2. Roman Roubíček, 3. Jirka Opl
Stock:        1. Marek Kusiakiewicz, 2. Pavel Švec, 3. Krzysztof Niebora
Hobby:       1. Honza Blahovský, 2. Honza Petr, 3. Martin Cöger
F1:             1. Ondra Šrámek, 2. Franta Kačírek, 3. Radek Rusmich
GT:             1. Honza Petr, 2. Franta Kačírek, 3. Martin Špráchal

Naprosto perfektní den. Počasí jak na objednávku, spousta dobré nálady, komentované všechny jízdy a spousta diváků z řad obyvaelů Náchoda. To vše byl 2.závod na nové náchodské dráze. Tvar dráhy se klukům povedl a kvalita povrchu výborná. Žádne nerovnosti a i mantinely jsou šetrné k modelům. Je jenom škoda,ž e se letos již nestihne žádný další závod, ale o to více se je na co těšit na příští letní sezónu. Všem vřele doporučuji tuto dráhu navštívit a pořadatelům a všem kteří se jakkoliv podíleli na vybudování za sebe děkuji. Skutečně dobrá práce, za kterou asi největší dík je to, že na závody bude chodit hodně lidí, kteří budou mít důvod se sem vracet. Já to budu určitě. Zkrátka závody pod taktovkou RCA TRUNTOV na dráze v Náchodě je vždy záruka velice příjemně stráveného závodního dne.