Moje technika

Zabag

Podvozek: XRAY T3 2012

Regulace: Tekin RS Pro, Nosram PEARL EVOLUTION "VERSION 2"

Servo: Vortex

Vysílač: Spektrum DX3R

Nabíječka: Ultramat U16

Předchozí podvozek: Tamiya TRF416WE

Předchozí podvozek: Tamiya TA-05

Předchozí podvozek: Tamiya TT-01

E-mail: zabag@seznam.cz

Jak to vše začalo

Všechno to začalo na konci roku 2006, kdy na Vánoce přijel na návštěvu můj dlouholetý kamarád. Donesl mi ukázat novou "hračku". Když ji vybalil z tašky tak hned na první pohled jsem se jak se řekne zamiloval. Byla to XBS sada od Tamiye s podvozkem TT-01..Jezdili jsme všude kde se dalo. Láska to byla na první pohled a proto hned druhý den jsme sedli do auta směr Praha prodejna MPM a koupil jsem si svoje první RC auto. Jezdit na dvoře a s klukama na parkovištích mne ale dlouho nebavilo a tak jsem se rozhodl zkusit najít možnosti jít si někam zajezdit na závodech. Rally mne moc nechytlo a tak jsem se rozhodl že zkusím štěstí na dráze.Ta nejbližší která byla poblíž se nachází v Čelákovicích a tím bylo rozhodnuto.

Hned po prvních pokusech udržet se na dráze jsem ale začal uvažovat o podvozku, který bude mít větší možnost vlastního nastavení a tak padla volba na TA-05. Jednalo se o řemínkový podvozek. Podrobnosti a více poznatků o tomto chassis je na tomto webu.

Když jsem nabral trocha zkušeností, rozhodl jsem se posunout zase o kousek výše a tak když společnost Tamiya uvedla na konci roku 2008 svůj nový závodní special s označením TRF416WE bylo rozhodnuto.

S tímto podvozkem jezdím do dnes (22.11.2010) a jsem maximálně spokojen.

Píše se říjen 2011 já se rozhodl pro zásadní změnu. Pořídil jsem zcela nový podvozek slovenské značky XRAY s označením T3 2012. O svých poznatcích a zkušenostích se dočtete na tomto webu.